Niepubliczne Przedszkole „Fasolka”
ul. Ostrzycka 12
Gdańsk-Jasień

Stworzyliśmy najlepsze miejsce dla Twojego dziecka, w którym:
Bezpośrednie otoczenie placówki stanowi piękny ogródek z mnogością zieleni oraz drzew i krzewów, które tworzą przytulne i bezpieczne miejsce.
Baza lokalowa to przestronne sale dydaktyczne z łazienkami, wyposażone w ergonomiczne, dostosowane do wzrostu dzieci mebelki.
Zabawki pobudzają kreatywność a nowoczesny sprzęt umożliwia korzystanie z innowacyjnych metod pracy.
Sala gimnastyczna to przestrzeń umożliwiająca całoroczny rozwój ruchowy dzieci. Wyposażona w selektywnie dobrane, certyfikowane i bezpieczne urządzenia stymulujące i zachęcające dzieci do sportowych wyzwań.
Sale logopedyczno-sensoryczne z różnorodnością materiałów terapeutycznych oraz multimedialnych programów umożliwiają pracę indywidualną z dzieckiem i podejmowanie różnorodnych działań terapeutycznych stymulujących rozwój dziecka.
Ogrodzony plac zabaw zaspokaja potrzebę ruchu naszych dzieci i zabawy na świeżym powietrzu.
Nasz ogródek warzywny tworzony i pielęgnowany przez dzieci daje możliwość poznania sposobu uprawy oraz zajadania zdrowych warzyw i owoców.
Kadrę przedszkola stanowi młody, kreatywny i współpracujący ze sobą zespół nauczycieli, asystentek, terapeutów i specjalistów, dla których praca z dziećmi jest pasją.
Skupiamy się na indywidualnym podejściu do każdego dziecka, staramy się każdemu poświęcić tyle czasu ile potrzebuje bądź ile od nas oczekuje.
Rozwijamy ciekawość świata dając możliwość doświadczania i badania poprzez aktywizujące metody i projekty.
Wykorzystujemy innowacyjne narzędzia w tworzeniu przestrzeni do rozwijania pasji i talentów w poczuciu godności i wzajemnego szacunku.
Oferujemy bezpłatne zajęcia dodatkowe i intensywne nauczanie języków obcych stymulując do rozwijania indywidualnych zainteresowań i pasji dziecięcych.
Nowoczesna i wciąż poszerzana baza dydaktyczna umożliwia wspieranie intensywnego rozwoju dzieci zdolnych i stymulowania rozwoju dzieci z trudnościami.
Pozytywnie motywujemy i doskonalimy zawodowo kadrę aby ich praca z dziećmi była zawsze twórcza i efektywna.
Tworzymy przyjazne środowisko aby praca dawała radość.
Szanujemy i wspieramy środowisko rodzinne dzieci.

Umożliwiajmy wspólną adaptację w społeczności przedszkolnej poprzez aktywny udział rodziców w życiu dziecka w przedszkolu.

Promujemy zdrowe nawyki żywieniowe u dzieci poprzez:

  • odpowiednio skomponowane i zbilansowane przez biotechnologa żywności posiłki przygotowane w naszej kuchni,
  • uwzględniamy sezonową dostępność produktów, wykorzystując pełnowartościowe, świeże produkty,
  • dostarczamy dzieciom wszystkich niezbędnych składników odżywczych, które wzmacniają ich naturalną odporność i wspomagają prawidłowy rozwój,
  • spożywamy cztery posiłki dziennie, przygotowane w naszej kuchni z najwyższej jakości produktów spożywczych, posiłki są zawsze świeże,
  • uwzględniamy indywidualne zalecenia dietetyczne dzieci z alergiami bo mamy świadomość jego prawidłowego rozwoju,
  • posiłki spożywamy w jadalni, sąsiadującej bezpośrednio z kuchnią, która serwuje ciepłe, świeże i kolorowe dania